Jak pakować prezenty?

Prezenty to miły gest, który wywołuje w pełni pozytywne odczucia. Osoba obdarowywana z przyjemnością przyjmuje nawet niewielki upominek, bowiem świadczy on o dobrych chęciach wręczającego prezent. Aby jednak radość była większa, a sam podarunek spotkał się z ciepłym przyjęciem, ważne są względy estetyczne. Wizualnie prezent musi przypominać to, czym jest – staranie wybrany podarunek dla danej osoby. Nieważne przy tym czy wręczane są kosze prezentowe, czy drobny upominek – każdy prezent powinien być odpowiednio zapakowany.

Gotowe rozwiązania – ozdobne pudełka, dekoracje i stoiska zajmujące się pakowaniem prezentów

Pakowanie prezentów nie należy do łatwych zadań. Wymaga nie tylko precyzji, ale również pomysłowości i wyczucia stylu. Nie wszyscy mogą pochwalić się spełnianiem chociaż jednego z tych wymagań. Dla takich osób oraz dla szczególnie zabieganych darczyńców powstały specjalne stoiska zajmujące się pakowaniem prezentów. W miejscach tych pracują osoby, które potrafią w pomysłowy sposób zapakować nawet najbardziej wyszukany podarunek. Nieistotne przy tym jest, czy darowany przedmiot to biżuteria, czy też najdziwniejsza rzeźba o nieregularnych kształtach – osoba pracująca w podobnym miejscu znajdzie idealną oprawę dla każdego prezentu.

Stoiska takie to nie tylko pomoc pracownika – to również gotowe elementy, które pomogą stworzyć idealne opakowanie. Ozdobne pudełka ułatwią zapakowanie każdego przedmiotu, a gotowe wstążki dodadzą uroku lub elegancji. Oferta tych stoisk jest bardzo rozbudowana, dlatego każdy zagubiony darczyńca znajdzie dla siebie idealne dodatki lub pomoc w pakowaniu prezentu.

Warto nadmienić, że również większe hipermarkety oferują pakowanie prezentów, szczególnie zaś te, które mają w swojej ofercie kosze prezentowe. Zazwyczaj wystarczy udać się z paragonem do punktu obsługi klienta, by rozwiązać problem odpowiedniej oprawy dla darowanego przedmiotu lub przedmiotów.

Minimalizm lepszy od przesytu – ascetyczne pakowanie prezentów

Ci, którzy chcą samodzielnie podjąć się zapakowania prezentu, powinni mieć na uwadze główną zasadę: im mniej, tym lepiej. Wykorzystując kolorowy papier ozdobny z nadrukami, wystarczy zwieńczyć opakowanie pojedynczą wstążką. Więcej dodatków nie będzie zauważalnych na tle licznych nadruków. Co więcej, mogłoby spowodować wręcz przesyt, a to nigdy nie jest wskazane podczas pakowania, bowiem to zawartość ma być najważniejsza. Zadaniem opakowania jest jedynie odpowiednie podkreślenie zawartości i samego faktu podarowania przedmiotu.

Jeśli natomiast ktoś chce wykorzystać szary papier, ważne jest, by wstążki lub sznurki dodatkowo czymś ozdobić. Ciekawym dodatkiem są np. metalowe dzwoneczki lub drewniane zawieszki, które będą się idealnie komponowały z pozbawionym innych zdobień papierem. Podobny efekt można uzyskać dzięki naklejeniu innej formy ozdoby stworzonej np. z korali czy kamyków, a także tektury falistej i srebrnej bądź złotej folii.

Pasmanterie są jednym z najlepszych miejsc, w których można szukać wykończeń do pakowania prezentów. Materiałowe wstążki sprawdzą się znacznie lepiej od swoich plastikowych czy foliowych odpowiedników. Do tego szeroka oferta sznurków, koronek, a także guzików lub aplikacji umożliwi stworzenie niecodziennego opakowania. Należy jednak pamiętać, by tłem dla nich zawsze był jednolity, jednobarwny papier, który pozwoli na odpowiednie wyeksponowanie wszelkich dodatków.

Kosze prezentowe – opakowanie użytkowe

Kosze prezentowe nadal kojarzą się głównie z wiklinowymi koszami wypełnionymi produktami spożywczymi. Niejako utarło się, by owijać je celofanem, który trudno uznać za opakowanie atrakcyjnie wizualnie. Nie można jednak odmówić mu praktyczności, bowiem szeleszcząca folia idealnie zabezpieczy wszelkie produkty, które mogłyby wypaść z kosza. Niektórzy, by tego uniknąć, sklejają ze sobą poszczególne przedmioty, jednak rozwiązanie to nie będzie szczególnie przyjemne dla obdarowanego.

Firma Nobilia udowadnia, że kosze prezentowe nie muszą być wiklinowe. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się drewniane i tekturowe kuferki, których ciekawe wzory przykują uwagę, a pojedyncze wstążki dodają całości prezentowego charakteru. Równie ciekawie przedstawiają się bardziej nietypowe opakowania, mianowicie ceramiczne wiaderka czy druciane koszyki otoczone kolorowymi sznurkami, które same w sobie są ozdobą. Dzięki temu nie wymagają dodatkowych zdobień w formie kokardek czy innych aplikacji. Równocześnie bardzo dobrze zabezpieczają produkty i chronią przed ich zgubieniem, a przy tym mogą być później wykorzystane przez obdarowanego w domu.

Plastikowe wstążki i celofan powoli odchodzą do przeszłości. Współcześnie form pakowania prezentów jest coraz więcej, a im bardziej oryginalne stają się opakowania, tym na dłużej prezent zostaje w pamięci osoby, która go otrzymała.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *